ІСТОРІЯ ЗАКЛАДУ

ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

«МАЛЬВІНА»

Є на планеті дороге серцю місце – дитячий садочок «Мальвіна». Бо саме тут бере початок історія маленької дитини. Кожного ранку, мов крихітні гомінливі струмочки, зливаючись у єдиний бурхливий потік, прямують сюди діти. І так багато років…Обличчя… Обличчя…, але дитячий садок пам’ятає усіх.

Дитячий садочок № 302, був побудований для дітей співробітників швейної фабрики імені Тінякова, історія закладу розташованого в місті Харкові по вулиці Коцарська, 29 – А, починається з 5 березня 1965 року, коли вперше в його стінах пролунав дитячий голосок.

А до того була кропітка, напружена праця персоналу закладу: завозилися меблі, посуд, іграшки, висаджувалися зелені насадження. З моменту відкриття колектив очолила завідуюча Юдина Ольга Андріївна – вимогливий керівник, вмілий організатор. Керувала вона закладом 6 років. В перші роки функціонування дитячого садка всім колективом була проведена велика робота по накопиченню та зміцненню матеріальної бази. Поруч з досвідченою завідувачкою почали свій педагогічний шлях методист закладу Литкевич Марія Арсеніївна та медична сестра Нікітіна Лілія Митрофанівна.

Впродовж року в дитячому садку стало функціонувати 6 вікових груп. Заклад дошкільної освіти став другою домівкою для 140 дітей раннього та дошкільного віку. Батьки зі спокійним серцем вели сюди дітей, бо знали: нагодують, доглянуть, навчать.

З 1971 по 1994 р.р. заклад очолювала Щирова Валентина Василівна – людина з багатим педагогічним та управлінським досвідом, з умілими руками та золотим серцем. Вдумливий керівник, досвідчений педагог Валентина Василівна згуртувала біля себе колег – однодумців, які своєю діяльністю робили все для того, щоб дітлахам було весело і комфортно в своїй «Мальвіні», а батьки без хвилювання йшли на роботу.

Вихователі неодноразово нагороджувались почесними грамотами, дипломами і матеріальними заохоченнями. Справу розпочатою Валентиною Василівною продовжили завідуючі:

з 1994 – 1997 рік Бугаєнко Людмила Іванівна,

з 1997 – 2010 рік Антонова Любов Григорівна

На жаль, прийшли важкі часи. Першими це відчули відомчі дошкільні заклади міста. Фабрика імені Тінякова не змогла забезпечувати життєдіяльність дитячих садків. Багато з них, просто, закрились. Така ж доля чекала і «Мальвіну». Але великими зусиллями педагогічного колективу заклад був збережений. Ініціативна група, що складалась з вихователів, музкерівників, завідуючої, переконали представників влади не закривати дитячий садок. В 1996 році заклад був переданий в комунальну власність міста. Відбулось зменшення кількості дітей та кількості групп, зазнав змін педагогічний колектив. У вивільнених приміщеннях задля всебічного розвитку вихованців збудували спортивну залу.

За роки існування заклад виховав і випустив в широкий світ не одну тисячу своїх малят, як пташенят з рідного гнізда. А тепер вони ведуть в садочок своїх дітей – життя продовжується.

Колектив закладу дошкільної освіти стабільний, творчий, дружний, плинності кадрів не спостерігається. Більше 25 років в закладі працюють вихователі: Губар Наталія Володимирівна, Синицька Євгенія Василівна, В’юнник Ольга Михайлівна, Іващенко Світлана Михайлівна. Знання, досвід, душу і серце колектив закладу віддає дітям, педагоги сіють зерна доброти і любові до всього сущого на землі, щиро діляться своїми здобутками з колегами, творчо співпрацюють з дошкільними закладами міста і області з питань фізкультурно-оздоровчої роботи, музичного виховання, проектної діяльності.

З жовтня 2010 року і дотепер на посаді завідуючої працює Індиченко Інна Миколаївна. Її професійні сходинки – це вихователь, методист, завідуюча.

Сьогодні заклад дошкільної освіти відвідують 164 дитини, це складає 6 вікових груп:

Група раннього віку – 1

Група дошкільного віку – 5

Найважливіше завдання закладу дошкільної освіти – це зміцнення фізичного та психічного здоров’я кожного вихованця, використовуючи різноманітні форми і методироботи з дітьми. Заклад бере активну участь в різних професійних конкурсах. При постійній підтримці батьків, громадськості, спонсорів дитячий садок оновлюється, осучаснюються інтер’єри, поповнюється навчально-методичне забезпечення.

Колектив педагогів ЗДО № 302 обрав свій шлях за покликанням душі. Педагоги працюють стабільно і творчо. Використовують нові методики, нетрадиційні підходи, новітні технології. У здійсненні навчально-виховного процесу, несуть світло, тепло і любов свого серця дітям.

Кiлькiсть переглядiв: 1160