День працівників ракетно-космічної галузі України

Історичні факти

12 квітня все людство відмічає Всесвітній День авіації та космонавтики. Це свято з’явилось на честь першого польоту у космос людини і тим самим воно підкреслює нестримну жагу людського роду до пізнання нових знань. Ера польотів людини спочатку на літаку, а потім і у космічному кораблі відкрила для людства принципово нові можливості у подоланні відстані та швидкості руху. У цей знаменний день варто пам'ятати, що можливості нашого пізнання не обмежені, і за наявності наполегливої праці та терпіння ми можемо здолати будь-які перешкоди.

Україна і космос — нероздільні. Зв’язок цей міцно встановився ще на зорі космонавтики. Наші співвітчизники стояли біля найглибших витоків підкорення космосу та ракетобудування.

Ракетна техніка, взагалі, пішла із просторів України: перші у світі бойові ракети (після китайських дослідів) у середині 19 ст. розробив і створив нащадок українських козаків генерал-лейтенант Олександр Засядько, він же організував в армії першу ракетну роту.

З великим захопленням ми згадуємо основоположників космонавтики, які мали українське походження: Юрія Кондратюка – вченого-винахідника, одного з піонерів ракетної техніки й теорії космічних польотів; Костянтина Ціолковського, який увійшов в історію насамперед як учений в галузі авіації та динаміки, ракетної техніки і міжпланетного сполучення; Миколу Кибальчича – винахідника, автора проекту першого у світі реактивного літального апарату; Михайла Янгеля – створення серії балістичних ракет. Особливе місце серед велетнів української нації посів талановитий вчений, засновник практичної космонавтики, інженер Сергій Корольов. А літаки, сконструйовані Олегом Антоновим, стали фірмовим знаком вітчизняної авіаційної промисловості.

Леонід Каденюк - відомий усім як перший космонавт незалежної України. Але історично першим українцем у космосі став наш земляк – Павло Попович, який здійснив політ 12 серпня 1962 року. До кінця життя він пишався своїм українським походженням і тією честю, яка випала на його долю.

Свого часу українські науковці зробили величезний внесок у розвиток авіації та космонавтики і зараз Україна по праву є державою світового аерокосмічного співтовариства.

/Files/images/photo_2024-04-14_02-30-18.jpg

/Files/images/photo_2024-04-14_02-30-35.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 12