Організація харчування дітей
Організація харчування дітей в закладах дошкільної освіти–це чітко регламентований процес, що регулюється чинними законодавчими нормами.
Основні із цих норм викладено:

в Законах України «Про освіту»,

«Про охорону дитинства»,

в постановах Кабінету Міністрів України № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах»,

наказах МОН України № 667 «Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних та інтернатних навчальних закладах»;

№ 298 «Про затвердження інструкції з організації харчування дітей у ЗДО,

№ 242 «Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах»;

№ 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку»».

Якість харчування визначається багатьма чинниками, та найголовніший – сума бюджетних призначень, яка щорічно виділяється міською радою на закупівлю продуктів і продовольчої сировини для приготування їжі дітям. Від цієї суми залежить відсоток виконання норм харчування.
Визначено ряд пільгових категорій з оплати за харчування в закладах дошкільної освіти. Звільняються від оплати:

- діти-сироти та діти, що позбавлені батьківського піклування;

- діти із сімей, сукупний дохід в яких на кожного члена за попередній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищив рівня забезпеченняпрожиткового мінімуму;

-діти - інваліди;

- діти, яких батьки-учасники АТО загинули;

- Розмір плати зменшується на 50% для батьків в сім’ях яких троє і більше дітей.

Також у 2022 році звільнено від плати за харчування дітей учасників АТО (ООС) у закладах дошкільної та загальної середньої освіти, які перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Харкова.
Законом України від 05.11.2020 р. № 978-IX визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, у підпорядкуванні яких перебувають державні й комунальні заклади дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) чи фахової передвищої освіти, забезпечують безплатним харчуванням дітей, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 р. № 3551-XII.
Йдеться про дітей з числа осіб, визначених у ст. 10 цього Закону. Закон № 978-IX набрав чинності 01 січня 2021 року.
З текстом Закону можна ознайомитись за посиланням wym-1696272211379